6 czerwca 2019 r., Warszawa

Ascensia Diabetes Care ogłosiła dzisiaj dalszy rozwój centrum usług wspólnych w swojej siedzibie w Warszawie. Firma wynajęła dodatkowe 915 mkw. w budynku Brama Zachodnia, powiększając dotychczasową zajmowaną powierzchnię biura do prawie 2 400 mkw. Dzięki temu liczba pracowników będzie mogła wzrosnąć z 90 do 250 osób.

Centrum Usług Wspólnych Ascensia Diabetes Care zostało otwarte dwa lata temu. Zespół z Polski przejął zarządzanie wszystkimi europejskimi działaniami księgowymi Ascensia, w tym zleceniami, zobowiązaniami i należnościami. W 2017 r. polski odział liczył 35 pracowników. W kolejnych latach został rozbudowany do 90 osób, zatrudniając specjalistów do obsługi innych obszarów funkcjonalnych, w tym podatków, danych podstawowych, płac, jakości, łańcucha dostaw i IT.

 

Dzięki powiększeniu powierzchni biurowej o 915 mkw. do 2 400 mkw., w siedzibie będzie mogło pomieścić nawet 250 pracowników. Biuro zostało tak zaprojektowane, aby zaspokoić zarówno krótkoterminowe potrzeby, jak i długoterminowy rozwój firmy. Budynek Brama Zachodnia znajduje się w Alejach Jerozolimskich, blisko ścisłego centrum Warszawy. Obecnie Ascensia wynajmuje już około 1 500 mkw. powierzchni na czwartym (857mkw) i piątym (622 mkw.) piętrze biurowca. Dodatkowa przestrzeń została dodana do powierzchni na czwartym piętrze.

W planach firmy jest rozszerzenie działalności o nowe produkty i usługi kierowane do osób zmagających się z cukrzycą, włączając w to ciągły system monitoringu poziomu cukru we krwi oraz cyfrową bazę do zarządzania rozwiązaniami oferowanymi przez Ascensia.  

- Na rozwój warszawskiej siedziby ma wpływ przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanego, wyszkolonego i znającego języki obce personelu. Ponadto stolica jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi miastami Polski oraz świata. Nasz rozwój jest oznaką sukcesu jaki udało nam się osiągnąć w działalności naszego regionalnego centrum. W Warszawie zatrudniamy ekspertów z różnych dziedzin. W 2017 roku zrekrutowaliśmy bardzo utalentowany personel i oni stali się motorem napędowym naszego rozwoju. Z niecierpliwością oczekujemy, że do naszej organizacji dołączy więcej takich wspaniałych ludzi – powiedział Paweł Łobejko, Dyrektor Global Accounting Services, Ascensia Diabetes Care.

- Od momentu uruchomienia centrum usług wspólnych w Warszawie wierzyliśmy w jego sukces.  Wraz z rozwojem naszej działalności komercyjnej i dodawaniem nowych rozwiązań do naszego portfolio, musimy mieć możliwość rozwoju naszych usług finansowych i wspierających. Jest to klucz do sukcesu jako firmy. Dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie pomóc większej liczbie osób cierpiących na cukrzycę na całym świecie – dodał Michael Kloss, Dyrektor Generalny Ascensia Diabetes Care.

- Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli rozszerzyć obecność w Polsce o nowe możliwości. Rozbudowa centrum usług wspólnych pokazuje znaczenie Polski jako kluczowej lokalizacji dla rozwoju Ascensia – podsumował dr Paweł Łupiński, Dyrektor Zarządzający Ascensia Diabetes Care Polska.


Informacja dla mediów

O Ascensia Diabetes Care

Firma Ascensia Diabetes Care została założona w 2016 roku w wyniku sprzedaży Bayer Diabetes Care firmie Panasonic Healthcare Holdings Co. Produkty Ascensia Diabetes Care sprzedawane są w ponad 125 krajach. Ascensia Diabetes Care zatrudnia około 1700 pracowników i prowadzi działalność w 31 krajach.

Ascensia Diabetes Care to globalna firma specjalizująca się w leczeniu cukrzycy, zaangażowana w pomoc osobom cierpiącym na tę chorobę. Naszą misją jest wzmocnienie pozycji ludzi żyjących z cukrzycą poprzez innowacyjne rozwiązania, które upraszczają i poprawiają ich jakość życia. Wykorzystujemy naszą innowacyjność i specjalistyczną wiedzę w dziedzinie leczenia cukrzycy, aby opracowywać wysokiej jakości rozwiązania i narzędzia, które pozytywnie wpływają na codzienne życie diabetyków.

Znana na całym świecie marka systemów monitorowania stężenia glukozy we krwi CONTOUR® to portfolio naszych produktów, łączących zaawansowaną technologię z przyjazną dla użytkownika funkcjonalnością, która pomaga osobom cierpiącym na cukrzycę kontrolować ich stan zdrowia. Jesteśmy zaangażowani w ciągłe badania, innowacje i rozwój nowych produktów i rozwiązań. Jako zaufany partner w społeczności związanej z cukrzycą, ściśle współpracujemy z pracownikami służby zdrowia i innymi partnerami w celu zapewnienia, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy precyzji i niezawodności, a także, że prowadzimy naszą działalność rzetelnie i uczciwie.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.ascensia.com

Ascensia i Contour są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Ascensia Diabetes Care.


 

Orzeczenie o niepełnosprawności