Źródło: Cukrzyca.pl


Asystent Google od Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce. Została stworzona, by ułatwić osobom z cukrzycą przygotowanie posiłków.

Asystent Google to głosowy prywatny asystent, którego każdy może mieć w swoim smartfonie. Od stycznia 2019 r. można z nim rozmawiać w języku polskim. Jest to aplikacja w telefonie, całkowicie sterowana głosem – takie rozwiązanie ma ułatwić i przyspieszyć zdobywanie najpotrzebniejszych informacji z telefonu.  Ludzie coraz częściej zamiast wypisywać za pomocą klawiatury zapytanie, które ich interesuje, uruchamiają Asystenta i zadają je na głos. Stworzyliśmy Asystenta Cukrzyca.pl, z którym można porozmawiać za pomocą Asystenta Google oraz napisać do niego na facebookowym Messengerze.Co to jest Asystent Google Cukrzyca.pl?

Asystent Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce. Została stworzona, by ułatwić osobom z cukrzycą przygotowanie zdrowych, zbilansowanych posiłków. Pytanie telefonu głosem przyspiesza proces, tak, aby pozostało tylko rozkoszować się smakiem przygotowanego dania. Dla tych jednak, którzy nie chcą korzystać z naszego Asystenta za pomocą narzędzia Google, stworzyliśmy na Messengerze bota, który odpowie na dokładnie te same pytania.
O co pytać Asystenta Cukrzyca.pl

Asystenta Cukrzyca.pl możesz zapytać o wszystkie wskaźniki, które pomagają cukrzykom utrzymywać glikemie w normie.
Przykładowe pytania, które możesz zadać Asystentowi:

- Jaki indeks glikemiczny ma jabłko?
- Jaki jest ładunek glikemiczny grahamki?
- Ile wymienników węglowodanowych ma jogurt naturalny?
- Ile wymienników białkowo-tłuszczowych ma schab?
- Co zrobić jak mam za wysoki cukier?
- Ile insuliny sobie podać?
- Dlaczego choruję na cukrzycę?
- Zmotywuj mnie!

Wciąż uzupełniamy bazę produktów, o które można zapytać naszego Asystenta. Jeśli natrafisz na składnik, którego nie ma, koniecznie daj nam znać.
Istnieją również pytania, które mają stanowić edukacyjną i motywacyjną część. Asystent Google chętnie Ci powie, dlaczego chorujesz na cukrzycę oraz czy możesz się z niej wyleczyć. Pokaże Ci także kalkulator do mierzenia dawki insuliny, a nawet pomoże stwierdzić, czy chorujesz na insulinooporność. Wypowiadając słowa “Zmotywuj mnie!”, Asystent opowie ciekawostkę, która ma Cię zmotywować do dalszej samokontroli i wytrwale o siebie dbać.

Jak uruchomić Asystenta Google na swoim telefonie?

Asystent Google pojawił się automatycznie na wszystkich smartfonach z Androidem nowszych niż 5.0, czyli na większości urządzeń. Jeśli korzystasz z iPhone, aplikację pobierzesz ręcznie z AppStore.
Najprostszy sposób na sprawdzenie, czy masz zainstalowanego Asystenta, to przytrzymanie kółka (przycisk “Home”) na dole ekranu. Okienko z Asystentem otworzy się automatycznie, jeśli jest on aktywny.

Możesz również aktywować Asystenta komendą “Ok, Google”, gdy telefon jest odblokowany.

Jak włączyć Asystenta Cukrzyca.pl przez Google?

Uruchomienie w polskim Asystencie Google aplikacji dla diabetyków jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić na swoim telefonie Asystenta Google i powiedzieć do niego np.:

“Ok, Google. Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny”
lub
“Ok, Google. Porozmawiaj z Cukrzyca.pl”

a następnie pytać o składniki, które akurat chcesz sprawdzić. Napisaliśmy dokładną instrukcję, jak uruchomić Asystenta na różnych urządzeniach – podążaj za każdym krokiem, a na pewno Ci się uda.

 

POTRZEBNE I PRAKTYCZNE:

- DZIENNICZEK SAMOKONTROLI

- DZIENNICZEK POMPIARZA

- KARTA DIABETYKA I ZAŚWIADCZENIE


 

Orzeczenie o niepełnosprawności