Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych

i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

Źródło: wosp.org.pl

Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

- lampy operacyjne,
- stoły operacyjne,
- diatermie,
- aparaty do znieczulenia,
- sprzęt monitorujący,
- urządzenia teletransmisyjne,
- aparaty RTG z ramieniem C
- zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Więcej na : wosp.org.pl

 

 

 

 

 

 

  14. BIEG "POLICZ SIĘ  Z CUKRZYCĄ"

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej przeddzień 28. Finału WOŚP, w sobotę 11. stycznia 2020 r. już po raz 14. pobiegniemy ulicami Warszawy z hasłem „Policz się z cukrzycą". Punktem centralnym 28. Finału WOŚP tym razem będą Plac Bankowy a także Plac Teatralny, z którego wystartuje 14. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Wyznaczona została również nowa trasa - dystans pozostaje bez zmian.

Jak co roku 5000 uczestników przebiegnie 5 km ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dotychczas dzięki biegowi organizowanemu w latach 2014-2019 kupiliśmy 72 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą!

Zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację - „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski i świata. Pod hasłem "Policz się z cukrzycą" zostanie zorganizowanych kilkadziesiąt biegów i innych aktywności sportowych promujących zdrowy styl życia.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona - producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych, dzielnie wspierająca akcję "Policz się z cukrzycą".

więcej na : wosp.org.pl


 

 

 

Orzeczenie o niepełnosprawności