Lektura diabetyka

DRUGIE POSZERZONE, ZAKTUALIZOWANE, UZUPEŁNIONE POLSKIE WYDANIE EDUKACYJNEGO BESTSELLERA

Cukrzyca typu 1 u dzieci, młodzieży, dorosłych autorstwa Ragnara Hanasa

 

 

Konsultacja medyczna polskiego wydania

prof. dr hab. med. Przemysława Jarosz-Chobot

- Doskonałe źródło wiedzy o cukrzycy wymagającej leczenia insuliną, w której wiadomości przedstawione są w sposób jasny, zwięzły i niezwykle interesujący

 - Przejrzysty układ książki ułatwiający szybkie znalezienie odpowiedzi na nurtujące czytelnika pytania;

 - Szczegółowe i złożone zagadnienia przekazane są w sposób przystępny i zrozumiały dla pacjentów w każdym wieku oraz ich rodzin.


Ten podręcznik – nazywany „biblią edukacyjną o cukrzycy typu 1” – to wydawniczy ewenement na skalę światową.  Został przetłumaczony na kilkanaście języków i zyskał uznanie wielu międzynarodowych towarzystw i organizacji. Drugie polskie wydanie otrzymało rekomendacje Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii i Fundacji Edukacji Zdrowotnej.
W książce zawarta jest wiedza, którą łatwo zastosować w praktyce – w codziennym zarządzaniu cukrzycą. Autor – przedstawiając treści od prostych do coraz bardziej złożonych – pokazuje, krok po kroku, jak stać się ekspertem w dziedzinie swojej cukrzycy. Pomaga zrozumieć niuanse i meandry jej leczenia, i wskazuje sposoby na zapanowanie nad nią.
Druga polska edycja uwzględnia wszystkie aspekty życia z cukrzycą oraz najnowsze, zgodne z najbardziej aktualnym stanem wiedzy, doniesienia medyczne dotyczące leczenia tej choroby. Pompy insulinowe, analogi szybko i długo działające, aspekty psychologiczne i społeczne choroby – to tylko niektóre zagadnienia poruszane w tym wydaniu.
Książka ma 432strony, zawiera mnóstwo rysunków, rycin i ramek ułatwiających przyswojenie wiedzy o cukrzycy.


 

 

Orzeczenie o niepełnosprawności