Lektura diabetyka

PRZYWRÓĆCIE Ml SKRZYDŁA

O MNIE:

Nazywam się Monika Zwierzchowska, mam 27 lat. Od 10 lat choruję na cukrzycę typu 1. Początki jak zawsze były trudnej cukier rządził i siał spustoszenie w moim organizmie i co gorsze w życiu. Brałam insulinę min. 5 razy w ciągu dnia i niestety również raz ok. godz. 3 w nocy. Nie wyobrażałam sobie takiej przyszłości. Po dwóch latach męki przyszli mi z pomocą dobrzy ludzie. Dostałam pompę insulinową, dzięki czemu zamiast kłuć się 6 razy dziennie robię to raz na 3-4 dni. To ogromne ułatwienie. Dzięki pompie mój cukier jest często na takim poziomie, jak u zdrowego człowieka. Pomimo 10 lat choroby nie mam żadnych powikłań związanych z cukrzycą, co jest dla mnie ogromnym sukcesem. Mam nadzieję, że pozostanie przez kolejne kilkadziesiąt lat.
Niestety pompa insulinowa nie jest sprzętem wiecznym. Po 4 latach użytkowania straciła gwarancję, mimo tego bezawaryjnie pracowała kolejne 4 lata. W tej chwili ma 8 lat i zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Przestała zgłaszać wszelkie alarmy (np. o niepodawaniu insuliny), co może być bardzo groźne dla zdrowia i życia. Naprawa pompy to koszt porównywalny z jej wymianą na nową. Niestety nie stać mnie ani na jedno ani na drugie. Dodatkowo miesięczny koszt leczenia (insulina, paski do glukometru, osprzęt do pompy) to łącznie ok. 300 zł.

Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc, przekazanie 1% podatku lub darowizny na moje subkonto w Fundacji AVALON z dopiskiem ZWIERZCHOWSKA,932.

Będę wdzięczna za każdą, nawet najmniejszą pomoc.

Monika


 

Orzeczenie o niepełnosprawności