Lektura diabetyka

Baby Junior nr 1/2016 – szukaj nas w EMPIKACH

„Baby Junior” ze specjalnym dodatkiem „Twój Junior” to czasopismo adresowane do przyszłych i obecnych rodziców. Co znajdziemy w pierwszym tegorocznym, wiosennym wydaniu?
W części magazynu poświęconej ciąży i pierwszym miesiącom macierzyństwa piszemy między innymi o tym, jak oswoić lęk przed porodem. Przy okazji też sprawdzamy czy można znaleźć uniwersalną recepturę na dylematy i obawy przyszłych mam. Dla naszych czytelników mamy także wskazówki dotyczące nowych zasad pielęgnacji kikuta pępowinowego, podpowiadamy jak prawidłowo odżywiać noworodka i mądrze wspierać jego rozwój. Nie zabraknie też podpowiedzi, co naprawdę warto kupić maluchowi i jak skompletować wyprawkę.
„Twój Junior” zawiera ciekawe treści dotyczące zdrowia, rozwoju i edukacji przedszkolaka oraz ucznia. W najnowszym numerze szczególnie polecamy artykuł dotyczący cukrzycy u dzieci: „Cukrzyca – epidemia XXI wieku. Sprawdź, czy zagraża Twojemu dziecku”. Jest to pierwszy z cyklu tekstów całorocznej kampanii edukacyjnej „Stop cukrzycy”. Warto wiedzieć, dlaczego cukrzyca jest tak niebezpieczna i jak rozpoznać jej pierwsze objawy. Jest to tym ważniejsze, że do niedawna była ona uważana za chorobę osób dorosłych, obecnie zaś – niestety – w coraz większym stopniu dotyka także małych pacjentów.
Mając na uwadze ten problem, nie sposób pominąć artykułu eksperta z Instytutu Żywności i Żywienia, będącego dla wszystkich rodziców doskonałym drogowskazem w budowaniu zbilansowanego menu dla swojej rodziny. Co ciekawe, błędy żywieniowe popełniane przez rodziców paradoksalnie wynikają z miłości i pragnienia, by dziecko dostawało zawsze to, czego pragnie.
Będąc w temacie miłości i spełniania dziecięcych zachcianek, polecamy wywiad z Anną Dereszowską, która uczciwie przyznaje, iż rozpieszczanie to jej specjalność… i chyba nie jest w tym odosobniona.
Serdecznie zapraszamy do lektury całego numeru.
Czasopismo „Baby Junior” z dodatkiem specjalnym „Twój Junior” można kupić w salonach EMPIK oraz w Księgarni Internetowej PZWL (www.wydawnictwopzwl.pl/czasopisma/babyjunior).


 

Orzeczenie o niepełnosprawności