Lektura diabetyka

Szkoła Podstawowa nr 8 im.Mikołaja Kopernika w Lęborku

 

List rodzica:

"Szanowni Państwo,
         W marcu 2012 rozpoznano u mojego syna cukrzycę I stopnia, myślałam, że całe nasze życie legło w gruzach. Jedyne co czułam to strach co będzie dalej. Miałam szczeście spotkałam dobrych ludzi, bez których wsparcia nie poradzilibyśmy sobie.
Wsparcie jakie otrzymałam, ze szkoły mojego syna przeszło moje oczekiwania. Dyrektor był bardzo pozytywnie nastawiony, podtrzymał mnie na duchu. Po wyjściu ze szpitala zaproszeni zostaliśmy na lekcje, gdzie opowiadałam dzieciom o cukrzycy, Marcinek pokazywał glukometry, peny, tłumaczyliśmy jakie zastosowanie ma glukagon. Wychowawczyni klasy p. Zdzisława Świątek jest wspaniałym pedagogiem, bardzo dobrze przygotowała dzieci do tego spotkania. Powitano Marcinka prezentem, następnie dwoje dzieci (ochotnicy) zostało wyznaczonych do opieki nad synem. Cała klasa bardzo angażuje się w pomoc mojemu dziecku, przypominają  o mierzeniu cukrów, pilnują aby nie podjadał, pamiętają pory posiłków, sygnalizują wychowawczyni lub innemu nauczycielowi jak coś się dzieje.
Chciałabym nadmienić, iż cały personel szkoły: nauczyciele, obsługa i administracja są poinformowani o chorobach dzieci, wyczuleni i bardzo przyjaźnie nastawieni do pomocy.  
      Jesteśmy bardzo wdzięczni wychowawczyni, dyrektorowi oraz całemu personelowi za pomoc, bez ich pomocy i wsparcia na pewno było by bardzo ciężko.
 

Dziękuję również Waszej redakcji za wspaniałą stronę internetową."
 

Pozdrawiam
Anna Grudnowska

 

List opublikowano na prośbę i za zgodą rodzica.


 

Orzeczenie o niepełnosprawności